Bakanlıktan yeni genelge! Şehit ailelerine 2 günlüğüne yasak kaldırıldı
Advert
Advert
Advert

Bakanlıktan yeni genelge! Şehit ailelerine 2 günlüğüne yasak kaldırıldı

İçişleri Bakanlığı şehit ailelerine ilişkin yeni bir genelge yayımladı. Genelgeye göre şehit ailelerinin Arife ve Ramazan Bayramı'nın birinci günü sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Bakanlıktan yeni genelge! Şehit ailelerine 2 günlüğüne yasak kaldırıldı
Bu içerik 124 kez okundu.

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde tam kapanma süreci devam ediyor. Tam kapanmanın içinde Ramazan Bayramı'da bulunurken şehit ailelerinin kabristan ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi için İçişleri Bakanlığı 2 günlüğüne şehit ailelerinin yasağını kaldırdı. Genelgede şunlara yer verildi:

- Devlet olmanın temel sorumluluğu şehit ailelerinin bu haklı taleplerine, salgınla mücadele tedbirlerini de göz önünde bulundurarak karşılık vermek ve onların gönül rahatlığıyla şehitleriyle buluşmalarını sağlamaktır.

- Şehit aileleri, Arife ile Ramazan Bayramı’nın birinci gününde şehitlik ziyaretleri açısından sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. - Bayram öncesinde valilik/kaymakamlıklar tarafından ilgili kurumlarla koordineli şekilde tüm şehit mezarlarının bakım/onarım çalışmaları ile temizlik işleri tamamlanacak.

- Şehit aileleri kabristan ziyaretlerine kendi istek ve imkanları doğrultusunda belirtilen günlerde diledikleri zamanda gidebilecek.

- Vali ve kaymakamların koordinasyonunda il/ilçe emniyet müdürlükleri veya jandarma komutanlıkları tarafından illerinde/ilçelerinde bulunan şehit aileleri ile önceden irtibat sağlanacak ve gerekli durumlarda şehit ailelerinin kabristan ziyaretleri için ulaşım aracı ve refakatçi personel görevlendirmesi yapılacak.

- Din görevlilerince şehitliklerde dua okunması için valilik/kaymakamlıklar tarafından il/ilçe müftülükleri ile gerekli koordinasyon sağlanacak.

- Şehit ailelerinin, şehitlik ziyaretlerinin huzur içerisinde gerçekleştirilebilmesi için vali ve kaymakamlar ile kolluk birimlerince gerekli hassasiyet gösterilecek.KAYNAK ==>https://www.samsunhaber.com/genel/bakanaliktan-yeni-genelge-sehit-ailelerine-2-gunlugune-yasak-kaldirildi-h66086.html
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
SAMSUN’DA İKNA SONUCU 8 BİN KİŞİ AŞI OLDU
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor
Samsun'da vaka sayılarında düşüş sürüyor